top of page

                                STŘECHA

​​

 • Podívejte se třeba sem a zjistíte, že už to někde funguje....bratru tak 700 let.

 • Břidlice se hodí nejen na podhorské roubené chaloupky. Pokud se zvolí správná  šablona a způsob pokládky, tak břidlice prokazuje svoji nadčasovost i na stavbách moderní architektury. UPOZORNĚNÍ: Vždy konzultujte se svým praktickým architektem!

 • "Bez konzervačních látek, umělých sladidel a barviv", v souladu s technickou normou ČSN 12326-1,2​​​​

 • Správně provedená pokládka, rozhodne o tom, zda střecha přežije vás nebo vy ji. Rád vám zajistím pokládku  osvědčenými řemeslníky, kteří břidlici rozumí.

 • Ke každé střeše přistupuji individuálně. Břidlici objednávám na zakázku ve Španělsku. Dodací doba je cca 5 týdnů od závazné objednávky. Prodleva na stavbu nemá vliv. Dřevěný záklop se samozatahovací fólií ochrání střechu naprosto dostatečně i na delší období. Můžete tak v suchu čekat, než kamión s břidlicí prokličkuje případnou španělskou občanskou válkou a stávkami na francouzských dálnicích. ​

obsah této stránky se neustále aktualizuje.....

DLAŽDICE

 • Především se není třeba bát neznámého. Udělejte si hezký výlet a podívejte se sem a nebo sem. Při obdivování mojí břidlice si tam určitě i na něčem pochutnáte a zjistíte, že už břidlice někde v pohodě funguje a krásně vypadá.

 • Dlaždice se štípají ručně pomocí kovových dlátek z vytěžených bloků břidlice. Dlaždice jsou kalibrované na tloušťku 1-1,4 cm, což ale v praxi znamená, že jedna dlaždice může být na jedné straně tlustší než na druhé. U pokládky je potřeba s tímto počítat, a nanášet více lepidla, aby se dlaždice vyrovnaly. Pokud je potřeba dlaždici zkrátit, tak lze bez problému použít obyčejný diamantový kotouč.   

 • Dlaždice si zachovávají svůj odstín. U rezavých dlaždic je potřeba počítat s tím, že každá má trochu jiné zbarvení. Některá může být celá rezavá, některá má jen pár rezavých fleků. Výsledná mozaika ale vypadá velmi dobře a přirozeně.  

 • Po pokládce stačí kartáčem pořádně vydrbat stavební prach a pak už jen občas vyluxovat a třeba před svátky vzít vodou s jarem. K dostání jsou chemické prostředky, které vytvoří na povrchu ochrannou vrstvu nebo můžou zvýraznit odstín barvy břidlice. Ovšem úplně nejlepší je nechat ji v rouše adamově a nechat okolo proudící život, aby jí vetknul další dimenzi.

 • Využití dlaždic závisí pouze na vaší představivosti. Od kuchyní až po koupelny, kolem bazénů a v garážích, na schodech nebo jako obklad fasády. Všude tam už břidlicové dlaždice ode mě spokojeně slouží. Když se na ně dostane voda, tak nekloužou a krásně zemitě voní.

 • Pokud byste měli zájem o jiné formáty, než jsou naskladněny, tak dodací lhůta je cca 7 týdnů od zaplacení 30% zálohy z ceny břidlice.

bottom of page